کوکوپیت

خاک کوکوپیت یک محیط کشت چند منظوره است که از الیاف پوسته نارگیل ساخته شده است. الیاف نارگیل ابتدا شستشو شده سپس توسط ماشین خشک کن خشک شده و غربال می گردد تا از هرگونه آلودگی نظیر بقایای گیاه و ماسه پاک شود.

تخلخل بوجود آمده در بستر کشت سبب می شود تا ظرفیت نگهداری آب بالارفته و یک محیط کشت ایده آل برای گیاه بوجود آید. خاک کوکوپیت 100% ارگانیک بوده و با محیط زیست سازگار است این بستر کشت فاقد علف های هرز و بدون باکتری، ویروس و میکروارگانیسم هایی است که سبب بیماری خاک می شود.

PH آن بین 5.7 تا 6.5 و مقدار EC آن کمتر از0.5 mS/cm است که برای رشد گیاه ایده آل است.

 

در ایران کوکوپیت به صورت قالب های پنج کیلویی فروخته می شود. وقتی قالبی پنج کیلویی را خریداری می کنید و آن را در ظرف آبی قرار دهید از حالت فشرده خارج شده و به حدود 75 لیتر کوکوپیت خیس تبدیل می شود. در واقع هر 1 کیلوگرم از این قالب می تواند تبدیل به 15 لیتر کوکوپیت شود و بنابراین هر قالب پنج کیلویی بعد از باز شدن بین 60 تا 75 لیتر کوکوپیت میدهد.

 

در کشور ما ایران انواع کوکوپیت از کشورهای سریلانکا و هند وارد کشور میشود که در انواع زیر برای کشت های مختلف کاربرد دارد.

فاین (دانه بندی ریز) : اغلب برای کاشت نشاء مورد استفاده میباشد.

مدیوم (دانه بندی متوسط) : انواع کشت های هیدروپونیک

کوکوچیپس (دانه بندی درشت) :کوکوچیپس همان کوکوپیت با دانه بندی خیلی درشت۱ تا ۳ سانتیمتر است که پوسته نارگیل با دانه بندی درشت می باشد و برای کشت هایی که نیاز به بستر هایی با سایز درشت می باشند مثل گلهای شاخه بریده (لیلیوم ,رز و…..)قابل توصیه میباشد.کوکوچیپس همچنین دوام بالایی دارد وتا۵سال قابلیت استفاده مداوم رادارند.

 

کوکوپیت

مایا دشت وارد کننده انواع کوکوپیت فاین و مدیوم از کشورهای سریلانکا و هند میباشد.

سفارش محصول