چسب ترمیم گلخانه

امروزه با گسترش گلخانه ها در سطح کشور تجهیزات مورد استفاده در گلخانه ها از جمله چسب ترمیم گلخانه نیز بیشتر مورد نیاز می باشد.

در بیشتر مناطق برای پوشش گلخانه ها از نایلون یا پلاستیک آنتی یو وی دار استفاده می شود.

گلخانه ها به دلیل اینکه از پلاستیک ساخته می شوند معمولا در شرایط آب و هوایی سخت مانند باد، باران، برف و … آسیب می بینند و قسمتی از آن ها پاره می شود که برای حفظ سلامت گیاهان داخل باید به سرعت ترمیم شود.

از آنجا که تعویض کل پلاستیک گلخانه کار بسیار پرهزینه و وقت گیری می باشد بنابراین صرفه ی اقتصادی ندارد و در صورت عدم ترمیم نیز خسارت های بالایی به محصولات وارد می کند.
یکی از راه های حل این مشکل استفاده از چسب های ترمیم پلاستیک گلخانه میباشد اما کیفیت و ماندگاری چسب ها بسیار مهم می باشد.
روش استفاده از چسب ترمیم گلخانه:

ابتدا قسمت آسیب دیده نایلون را با یک دستمال تمیز کرده تا گرد و غبار از سطح آن پاک شود و خاصیت چسبندگی بین نایلون و چسب بیشتر باشد.

سپس چسب را باز کرده و چند سانتی متر (۳ الی ۴ سانتی متر) از چسب، در واقع تا جایی که با انگشتان دست در تماس است را اضافه تر از قسمت آسیب دیده نایلون قرار داده و تا جایی که مد نظر است روی سطح نایلون کامل می چسبانیم

بعد از اتمام کار قسمتی را که از اول اضافه گذاشته بودیم هم سطح با لبه برش میدهیم.

این کار به این دلیل است که قسمت ابتدای چسب و یا همان لبه های چسب در اثر تماس با انگشتان دست از خاصیت چسبندگی شان کم میشود و به طور کامل به نایلون نمی چسبدو پس از مدتی از نایلون جدا میشوند.

همچنین زمان ترمیم موقعی باشد که نایلون در حالت طبیعی باشد یعنه نه آنقدر گرم باشد که نایلون شل شده باشد و نه آنقدر سرد باشد که نایلون سفت باشد.

از فشار آوردن بلافاصله پس از چسباندن چسب به نایلون خودداری شود.

 

چسب ترمیم گلخانه

 

مشخصات چسب ترمیم گلخانه:
چسب های ترمیم پلاستیک گلخانه دارای جنسی از PVC هستند که با ضخامت ها و عرض های مختلف تولید می شوند.
چسب ترمیم گلخانه دارای مواد آنتی یووی و دوام بالا در برابر نور خورشید و حرارت و رطوبت محیط
مقاوم به کشیدگی
قدرت چسبندگی بسیار بالا
دارای طول 25 متر و انواع عرض های 5، 7/5، 10 و 15 سانتی متر
تولید شرکت: Liontarim
کشور: ترکیه
انواع چسب ترمیم گلخانه در سایزهای مختلف و توسط بازرگانی مایادشت از کشور ترکیه وارد و عرضه میگردد.
مایادشت پیشرو در صنعت گلخانه